Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRChris Harvey - Badminton Europe General Deputy Secretary

Rozhovor se zástupcem generálního sekretáře Badmintonu Evropy...

Během prvních dnů kempu EPOF ve Španělském Madridu zde byl i Chris Harvey, můj kamarád a hlavně zástupce generálního sekretáře Badmintonu Evropy, který má projekt EPOF 2012 i mnoho dalších věcí na starost.

 

Ahoj Chrisi, jak se máš? Odpověděl bys mi, prosím, na pár otázek? Chtěl bych udělat interview na webovou stránku našeho klubu. Ahoj Pavle, díky za optání, mám se dobře. Samozřejmě ti rád odpovím.

 

Pracuješ pro Badminton Evropy, co přesně je náplní tvé práce? Za co jsi zodpovědný? Jsem zástupcem generálního sekretáře, což znamená, že jsem zodpovědný za poměrně velký počet různých věcí. Hlavní náplní jsou rozvojové programy (EPOF, Letní škola – Summer School, regionální projekty, distribuce sportovního vybavení, kurzy pro vzdělávání trenérů), administrativa rozhodčích (vrchní rozhodčí a rozhodčí na „umpiru“ pro jednotlivá mistrovství Evropy, jejich nominace … a ještě mám na starost webovou stránku BE.

Kdy jsi začal pro BE pracovat a jak jsi se k této práci dostal? Do práce jsem nastoupil v dubnu 2005, ale práce mi byla nabídnuta, nežádal jsem o ni. Dříve jsem pracoval pro IBF, po dva a půl roku. Když se IBF rozhodla přesunout veškerou svoji administrativu z Anglie do Asie do Kuala Lumpuru, byl jsem propuštěn. Spolupracovali jsme s BE (EBU), takže jsem se znal z generálním sekretářem. Když tahle situace nastala, tehdejší EBU mi nabídla, abych pracoval pro ně.

Líbí se ti práce pro Badminton Evropy? Co je z tvého pohledu nejlepší, co máš nejradši a naopak, co je pro tebe nejhorší, nebo co nemáš rád? Ano, práce se mi líbí. Je velice zajímavá, nejvíce mám rád cestování a návštěvy cizích zemí. Také setkávání se s mnoha lidmi, kteří se stali mými přáteli, je dobré. Líbí se mi rozvojové projekty a příprava turnajů.Ne nejhorší, ale nejtěžší je udržet krok při korespondenci. Někdy je to, kvůli časové náročnost, opravdu těžké.

Čím si myslíš, že přispíváš badmintonu Evropy? Myslím si, že to, že se snažím hru popularizovat v zemích, kde badminton není tak oblíbeným nebo rozšířeným sportem a také zvyšování úrovně juniorského badmintonu v těchto zemích.

Jak očekáváš, že BE rozvine své aktivity v blízké době? Chceme se pokusit změnit strukturu turnajů. Chceme oddělit mistrovství Evropy družstev a jednotlivců (tak, aby nebyla ve stejné době) a doufáme, že to zvýší prestiž individuálního šampionátu. A skončíme s pořádáním turnajů Helvetia a Finlandia Cup, takže všechna družstva budou mít šanci hrát na jednom turnaji. Nebudou se již muset kvalifikovat do elitní skupiny.

Chystáte ještě nějaké jiné velké změny. Mám na mysli takové, které by výrazně ovlivnily chod BE? To, o čem jsem právě mluvil je největší změna. Mohli bychom říci, že se stáváme více profesionálními, co se organizace turnajů týče. Jednou z takových základních věcí je to, že se pro turnaje používá stejný počítačový software, který umožňuje snadnou práci s výsledky a podobně.

Jsi ženatý, nebo svobodný, máš nějakou přítelkyni? V současné době jsem úplně sám.

Máš nějaké sourozence? Ano, jednoho staršího bratra.

Co jsi studoval a jak jsi se vůbec k badmintonu dostal? Obchod a marketing. IBF hledala nějakého vysokoškoláka v oboru obchod a vydala inzerát v novinách. Já jsem se přihlásil a vybrali mě. Myslím si, že ale hlavně proto, že jsem dal znát svůj zájem o sport a také jsem hodně cestoval.

Hrál jsi předtím badminton? Pouze v raných letech na základní škole, ale to je vše.

Děkuji Ti mnohokrát za rozhovor. Rádo se stalo.

 

18. 2. 2007

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: