Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRCo je Team Europe 2012?

Rozvojový program Evropské badmintonové konfederace...

SOTX Team Europe 2012 je rozvojový program organizovaný Badmintonem Evropy. Jeho úkolem je pomoci vybraným talentovaným hráčům z Evropy v jejich snaze kvalifikovat se na letní olympijské hry v roce 2012 v Londýně.

Program navazuje na svého předchůdce EPOF 2008 (European Players Olympic Forum). BEC do projektu zapojila kvalitní trenéry, kteří jej mají na starost a kteří mají za úkol zajistit, aby se hráčům dostalo nejlepšího možného odborného dohledu.

Team Europe 2012 byl zahájen v říjnu roku 2006 a od té doby se uskutečnily 2 týdenní soustředění v každém roce. Úvodní selekční kemp hostil v roce 2006 Prešov, druhé soustředění pořádal v únoru 2007 Madrid a zatím poslední, také selekční, setkání se konalo v říjnu 2007 v Sofii. V roce 2008 se hráči sešli v polovině ledna v belgickém Wachtebeke a příští soustředění se uskuteční v říjnu opět v Prešově.

Hráčkami vybranými do programu jsou: 

Michaela Mathis (Rakousko), Lianne Tan (Belgie), Karoliine Hõim (Estonsko), Nanna Vainio (Finsko), Barbara Matias (Francie), Anna Narel (Polsko), Lubov Chudentceva (Rusko), Zuzana Orlovská (Slovensko), Laura Molina (Španělsko)

Společné foto - Team Europe 2012 group

Hráči vybranými do programu jsou:

Luka Zdenjak (Chorvatsko),Pavel Florián (Česká republika), Eetu Heino (Finsko), Mathieu Lo Ying Ping (Francie), Misha Zilberman (Izrael), Hallstein Oma (Norsko), Michal Rogalski (Polsko), Pedro Martins (Portugalsko), Nikita Khakimov (Rusko),  Ernesto Velazquez (Španělsko), Jamie Van Hooijdonk (Wales), Hasan Hüseyin Durakcan (Turecko)

Náplň soustředění je vždy velice zajímavám, prostor dostává individuální a skupinový trénink včetně hry proti mnoha hráčům rozdílných stylů, což je velice dobré. Domů se vracím vždy s množství nápadů a inovací pro vlastní trénink doma a jsem rád, že mezi tuto skupinu hráčů patřím.

Po kempech Team Europe jsem se vždy dostal do dobré formy a odehrál jedny ze svých nejlepších turnajů v životě - 5. místo na MM Maďarska v roce 2006 a v únoru 2008 dvě zlaté a jedna bronzová medaile z domácího mistrovství dospělých.  

Více informací o programu Team Europe 2012 se dozvíte na stránkách Badminton Europe. 

Pavel Florián

 

28. 10. 2007


Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: