Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRTrojlístek listopadových turnajů, dobrých pocitů i slabších chvilek

Bitburger Open Grand Prix Gold, Norwegian International Series a Memoriál Ing. Holobradého, to byl můj listopadový program na individuálních turnajích...

Jednoznačně nejkvalitnějším z třech zmiňovaných podniků byl hned ten první, Bitburger Open Grand Prix Gold v Německém Saarbrückenu. Na tomto turnaji jsme samozřejmě kromě několika mistrů Evropy, olympijských medailistů nemohli samozřejmě chybět ani my :-) Na turnaji jsme vyrazili ve čtveřici, vedenou trenérem Radkem Votavou a jejímiž členy dále byli Lucka Černá, Ondra Kopřiva a já. Již sama účast na podobném turnaji je vždy velkým zážitkem a na nejlepší herní momenty lze koukat snad jen s otevřenými ústy.

V singlu jsem nastoupil proti Thajci Suppanyu Avihingsannonovi, častému účastníkovi turnajů Superseries a aktuálně asi 48. hráči světového žebříčku. S jednoznačným favoritem zápasu jsem sehrál dobrý první set, kdy jsem díky vhodné taktické skladbě úderů podstatnou jeho část vedl. Bohužel v koncovce jsem to byl já, kdo zůstal "s otevřenými ústy" hledět na tři zkažené smeče ze své rakety - údery, na které se obvykle mohu stoprocentně spolehnout. Za prohru 19:21 a 7:21 se každopádně nemusím stydět, protože můj soupeř dokázal projít až do semifinále. Podobně jako naši soupeři v deblu. S Ondrou jsme s Francouzi Labarem a Caremem prohráli také ve dvou sadách, pro změnu 14:21 a 14:21. Z dvouhry jsem si tak domů vezl dobrý pocit ze své hry, ze čtyřhry pak slušný bodový příděl do světového žebříčku. 

VÝSLEDKY BITBURGER OPEN

STRÁNKY SKB ČESKÝ KRUMLOV S ČLÁNKY O TURNAJI, STRÁNKY LUCKY ČERNÉ

Turnaj v Norsku o dva týdny později byl zase jiným příběhem. Do Sandefjordu, někdejšího světového centra lovu velryb, jsem cestoval sám a hrál tedy pouze dvouhru. Soupeřem mi byl můj kamarád Nikita Khakimov z Ruska. Zápas se mi ale nepovedl úplně podle představ, od začátku jsem čelil soupeřovu velkému tlaku a hře ve velké rychlosti, které jsem tentokrát nedokázal efektivně čelit. Prohrál jsem 8:21 a 18:21. Hezké počasí i pěkné historické centrum města tak byly jen velmi slabou náplastí na nevydařené vystoupení. Přece jen na tomto turnaji jsem doufal v lepší výsledek, ale i výkon. Je třeba zvednout hlavu a jít dál!

VÝSLEDKY TURNAJE V NORSKU

STRÁNKY SKB ČESKÝ KRUMLOV S KRÁTKÝM KOMENTÁŘEM K TURNAJI OD MÉHO TRENÉRA RADKA VOTAVY

Poslední individuální soutěží, které jsem se teď v listopadu zúčastnil, byl memoriál Ing. Konstantina Holobradého v Praze. Tento český celostatní turnaj jsem po dohodě s trenérem pojal tréninkově a přihlásil se do čtyřhry s Ondrou Kopřivou a také mixu se Štěpánkou Vazačovou. V domácí konkurenci jsme obstáli poměrně slušně. Zejména v mixu stojí za zmínku vítězství nad nasazenými jedničkami Šelongem a Šikalovou ve čtvrtfinále a sobotní semifinálové vítězství na párem Kohoutek - Milisová, který byl prestižním krumlovským derby (přestože Standa Kohoutek již nějaký čas hraje v Brně a Hanka v Benátkách nad Jizerou), které se neobešlo bez emocí :-) V deblu jsme s Ondrou nepodali takový výkon, jak jsme si představovali a oproti kýženému vítězství jsme se museli sklonit v semifinále před aktuálními mistry ČR Sobotou a Rubášem. Mix jsem si v této sezóně zahrál možná naposledy, protože se na něj dlouhodobě nepřipravujeme. Co se mistrovství ČR, které se uskuteční na konci ledna a začátkem února v Mostě týče, určitě se představím v mužské dvouhře a věřím, že jsme si smůlu ve čtyřhře s Ondrou vybrali právě na "Holobradém" a na MČR podáme svůj přinejmenším standardní výkon. 

ČLÁNEK NA STRÁNKÁCH SKB ČESKÝ KRUMLOV

VÝSLEDKY TURNAJE

Do konce roku mě nyní čekají ještě dvě kola I. celostátní ligy smíšených družstev v Plzni a doma v Českém Krumlově. K tomu se přidá ještě jeden mezinárodní turnaj v Irsku.

Zdraví,

Pavel Florián

25. 11. 2013

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: