Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRPo třech měsících poprvé na turnaji!

Návrat na soutěžní kurty se po operaci kolene - Belgian International Challenge 2009...

Prvním turnajem, kterého jsem se po operaci kolene a jí způsobené tříměsíční herní přestávce zúčastnil, byl Belgian International Challenge - mezinárodní mistrovství Belgie, které se konalo ve městě Mechelen ve dnech 4.-6. září 2009.

Ze začátku jsme se s mým trenérem Radkem Votavou rozhodovali, jestli vůbec na turnaj vycestovat, ale shodli jsme se na tom, že pokud budu po uzavření přihlášek přímo mezi účastníky hlavní soutěže, pak není nad čím váhat. Los mi za soupeře určil nasazenou trojku Brice Leverdeze z Francie. Jenže los, ať by byl jakýkoliv na tomto turnaji vůbec nebyl důležitý. Na kurtě jsem velmi lehce začal trénovat teprve 31. srpna, a tak bylo jasné, že do Belgie si víceméně jedeme pro body za hlavní soutěž. Ty se totiž v tomto období, kdy ještě není uplně jasné, za jak dlouho budu stoprocentně fit, určitě hodí.

I když by pro jejich zisk stačilo zápas po první výměně skrečovat zápas ve prospěch soupeře, trenér chtěl, abych zápas ve volném tempu odehrál celý. A já jsem za tohle rozhodnutí moc rád, protože znovu alespoň částečně zažít po třech měsících tu pravou turnajovou atmosféru bylo velmi povzbuzující a pro zotavení pozitivní. I když jsem zápas prohrál 13:21 a 3:21, přesto jsem z kurtu odcházel jako malý vítěz.

VÝSLEDKY BELGIAN IC 2009

Nyní trénuji doma v Českém Krumlově a tréninková zátěž se pomalu ale jistě začíná přibližovat té, na kterou jsem byl před květnovou operací zvyklý. Nic se ale nesmí uchvátat, a tak je třeba být trpělivý. Nejde však jen o trpělivost mojí, ale všech kolem mě. Zejména mého trenéra a mých nejbližších, kterým bych tímto chtěl moc poděkovat.

Nejbližší turnaj, kterého se plánujeme zúčastnit, je mezinárodní mistrovství České republiky, které se za necelé dva týdny bude konat v Brně. Doufám, že tam již budu moci hrát zase o něco více, než tomu bylo před týdnem v Belgii a že hojení mého zranění bude i nadále probíhat tím nejlepším možným způsobem.

Všechny čtenáře zdraví,

Pavel Florián
 

15. 9. 2009

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: