Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRPo pěti letech titul!

Na mistrovství ČR jsem s Ondrou Kopřivou vybojovali zlatou medaili v deblu...

Když jsme ve finále čtyřhry s Ondřejem Kopřivou proměnili poslední míček, cítil jsem obrovskou úlevu. Spadl ze mě nejen všechen stres, který mě provázel teď na mistrovství (a který se negativně podepsal na mém singlu), nejen touha získat po roce a půl deblového partnerství s Ondrou konečně zlatou medaili (která nám vloni utekla mezi prsty), ale především frustrace z uplynulých pěti let, kdy jsem se snažil moc a moc na domácí scéně uspět, ale dvě zranění kolene a jiné menší zdravotní problémy mi to prostě nedovolily. 

Dříve jsem si neuvědomoval, že vyhrát domácí šampionát je něco výjimečného. Se Standou Kouhoutkem a Martinou Benešovou jsme před těmi pěti šesti lety, tedy v době, kdy jsem s nimi získal svých prvních 5 zlatých medailí, byli na kurtu i v tréninku silnými osobnostmi, byl jsem zdravý a myslel jsem si, že když budu dobře trénovat, budou výsledky (a doma zlaté medaile) přicházet jak na běžícím pásu. Život mi ale ukázal, že všechno je trochu jinak a že mistrovství republiky se nevyhrává každý den. 

Za hořkou čtvrtfinálovou porážku ve dvouhře (po sedmi letech zůstávám v singlu bez medaile), ale především za výkony ve čtyřhře a vítězství nad páry Karas - Holý, Jelínek - Mendrek, Janáček - Drančák i Teller - Hošek jsem moc a moc rád. Vloni jsem sice získal bronz v deblu i v singlu, ale ta zlatá medaile výsledku prostě chyběla. Možná, že letos to byl právě čtvrftinálový neúspěch proti Lukáši Zevlovi, díky kterému jsme se s Ondrou dokázali namotivovat a zkoncentrovat na výkon ve čtyřhře takovým způsobem, že semifinále i finále jsme vyhráli rozdílem třídy. 

Díky Ondro, díky trenéři Radku a Pavle, díky moji nejbližší a díky Vám všem, kteří mi pomáháte a podporujete mě, protože tahle medaile patří nejen mě, ale i Vám všem!

 

VÝSLEDKY MISTROVSTVÍ ČR

ČLÁNEK NA STRÁNKÁCH SKB ČESKÝ KRUMLOV

STRÁNKY LUCIE ČERNÉ A JAROMÍRA JANÁČKA

 

Z Českého Krumlova před odjezdem na ME družstev mužů a žen zdraví

Pavel Florián

8. 2. 2014

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: