Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČR

Mezinárodní mistrovství ČR

O víkendu jsem se v Brně zúčastnil domácího mezinárodního šampionátu…

Na turnaj jsem odjížděl s vědomím, že ještě nebudu moci podat stoprocentní výkon. Ale pro postupný návrat do turnajového „kolotoče“ i malé ověření toho, jak se mi při postupném zvyšování tréninkové zátěže po zranění bude dařit, bylo dobré se turnaje zúčastnit.

V prvním kole na mě čekal francouzský reprezentant Simon Maunoury. Radek Votava (můj trenér) mě před zápasem nabádal, abych do zápasu opravdu ještě nešel naplno a hlídal si své pohyby, abych koleni neublížil. To jsem se snažil dodržet, i když jsem zápas odehrál s prozatím největší intenzitou od svého návratu na kurty. I tak jsem ale v žádném případě nehrál na 100%, což ale nevadilo tomu, abych se svým soupeřem v prvním setu sehrál více než vyrovnanou partii. Díky jeho chybám i poměrně rozumně zvolené vlastní taktice jsem se postupně propracoval dokonce ke čtyřem setbolům, ani jeden jsem však nevyužil a prohrál jsem 23:25. Ve druhém setu byl již herní rozdíl markantnější a prohrál jsem 13:21.

Potěšilo mě, že jsem po mezinárodním mistrovství Belgie, které se hrálo na začátku září, kde jsem po kurtu spíše chodil, nyní zvládnul již více hrát a svému soupeři alespoň částečně vzdorovat.

Rád bych pogratuloval Petru Koukalovi k jeho vítězství na turnaji ve dvouhře mužů. Je to po opravdu dlouhé době, co mužský singl vyhrál domácí reprezentant.