Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČR

Mezinárodní mistrovství ČR 2013

Dobré výkony proti těžkým soupeřům v Brně...

Český mezinárodní šampionát je tradičně jedním ze dvou domácích vrcholů sezóny. Do Brna se letos sjela velmi zajímavá kokurence, kterou kromě evropských borců  doplnil třeba i reprezentační výběr Tchajwanu. Los mě nijak nešetřil a jak ve dvouhře, tak i v deblu mi přisoudil jednoho ze soupeřů z tohoto východoasijského ostrova.

Na turnaj jsme z Českého Krumlova vyjeli v kompletním hráčském složení, avšak chyběl nám trenér Radek Votava, který kvůli nemoci musel zůstat doma.

S Kuei Chun Shihem, tak se můj soupeř jmenoval, jsem sehrál dva takřka vyrovnané sety. Výsledku 18:21 a 17:21 k tomu, aby se mi líbil, chybí jen "jednadvacítky" na mé straně. Hrálo se ve vysokém tempu, soupeř byl skoro stejně vysoký, jako já, což by od Asiata ne každý čekal. Já jsem se prosazoval hlavně útokem, můj soupeř na síti, drajvy a rychlá hra ve střední části kurtu byly ve směs vyrovnané. V celém zápase jsem se cítil dobře, bojoval jsem o každý míček, což se několikrát vyplatilo. V klíčových momentech (koncovky) ale soupeř několikrát dobře přečetl moji hru, šel na míček doslova o krok napřed a tím strhl vítězství na svou stranu.

V deblu s Ondrou Kopřivou jsme nastoupili proti témuž soupeři, jehož spoluhráčem byl Novozélanďan (také s čínskými kořeny) Joe Wu. I tentokrát jsme sehráli dva výborné sety. Naší dominantou byla hra kolem sítě a práce na příjmu podání, soupeři byli nepříjemní v obraně i v útoku. Po slibném úvodu a prohře 16:21 jsme v prvním setu jsme ještě zvýšili své úsilí a dotáhli v koncovce na 19:20 ve druhé sadě. V tu chvíli už však můj druhý úder po podání zastavila páska a kromě stavu 19:21 se nám s Ondrou v hlavě usadil pocit, že ještě jeden set by takovému zápasu slušel.

Inu, co naplat. Výkony byly dobré a v této sezóně jak v singlu, tak i v deblu patřily zatím k nejlepším a myslím, že v Brně jsme zanechali dobrý dojem. Na druhou stranu ale něco je i na rčení, které říká, že "když se vyhraje, tak je vždycky člověku o něco lépe".