Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRDvě druhá kola ve Varšavě

Kromě dvouhry jsem na mezinárodním turnaji hrál po dlouhé době i čtyřhru. V obou disciplínách jsem se probojoval do 2.kola...

Turnaji předcházela malá nepříjemnost. Pořadatelé totiž bez jakéhokoliv upozornění změnili halu, ve které se turnaj koná, a tak nás velmi překvapilo, že jsme po osmihodinové cestě ještě nedorazili na místo, ale museli jsme ještě zjišťovat, kde se vůbec bude hrát. Ale vše se nakonec zvládlo...

Na turnaj jsem měl původně vyrazit se svým trenérem Radkem Votavou, nakonec jsme ale naše plány museli změnit, a tak jsem se do Polska vydal společně se zbylou částí české výpravy. Mirka Vašková, Kuba Bitman, Gustiani Megawati Sari (indonéská hráčka ve službách Benátek nad Jizerou) a Jirka Provazník tedy byli mými spolucestujícími, nebo spíše já jejich. Právě Jirka Provazník byl mým spoluhráčem ve čtyřhře.
 
V prvním kole a našem vůbec prvním společném zápase jsme si poradili s finskými soupeři Heinem a von Hertzenem. Soupeři měli ve hře přece jen více "hluchých míst" než my, a tak jsme postoupili po výhře 21:19 a 21:18 do druhého kola. Tam jsme sice podali lepší a především deblovější výkon, bohužel lepší byli i soupeři, a tak jsme se tentokrát před Ukrajinci Natarovem a Atraščenkovem museli sklonit. Prohráli jsme 18:21 a 14:21.
 
Už před odjezdem bylo jasné, že mě v Polsku ve dvouhře čeká turnaj odvet. Jen nebylo jasné, kolika. Tu první proti Ukrajinci Konovovi jsem zvládnul. Ve třech setech jsem soupeři oplatil porážku z mezinárodního mistrovství Maďarska a postoupil jsem mezi nejlepších 32 hráčů turnaje.
 
Na řadě byl další odvetný zápas, a šlo o odvetu velmi brzkou. S Bulharem Kissyovem jsem se totiž teprve před týdnem utkal v Rumunsku. Prohrál jsem tam ve 2 setech 9:21 a 20:22, a tak jsem mu chtěl porážku hned vrátit. Tentokrát jsem v zápase zátáhl v úvodu za delší konec lana, když jsem pro sebe vybojoval první set 22:20. Druhá sada se mi ale vůbec nepovedla - 6:21 a stav byl vyrovnaný 1:1. Avšak ve třetím setu, i když jsem se dostal zpátky do hry, jsem souboj o "šestnáctku" prohrál. Málo pestrá rozehrávka s množstvím nepřesnotí a špatným pohybem rozhodly o tom, že jsem do třetího kola nepostoupil.
 
Alespoň částečnou radost mám ale z toho, že jsem podal lepší výkon než na turnaji v Rumunsku a teď budu mít několik dní na to se dobře připravit na mezinárodní mistrovství Finska, které se bude konat příští týden v Helsinkách. Tam odlétám přímo z Varšavy v neděli dopoledne a až do turnaje se tam budu připravovat s místní reprezentací.
 
Článek o TURNAJI na stránkách SKB ČK
 
VÝSLEDKY POLISH INTERNATIONAL CHALLENGE

STRÁNKY SKB ČESKÝ KRUMLOV

Z Varšavy zdraví,

Pavel Florián

27. 3. 2009

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: