Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRÚspěšný vstup do ligové sezóny s SKB

Po několika letech jsem neodešel na hostování do zahraničí nebo jiného českého extraligového klubu a zůstal jsem doma. Se svým milovaným Krumlovem jsme letošní sezónu zahájili skvěle - dvakrát vítězně...

První kolo 1. celostátní ligy, skupiny Západ jsme odehráli v Ústí nad Labem. Zde jsme změřili síly se dvěma severočeskými družstvy. Nejprve z Extraligy sestoupivším týmem Super Stars Most, který jsme porazili 6:2. To byl dobrý začátek, protože papírově jsme hráli proti jednomu z favoritů, kterému navíc zůstala jedna z jeho loňských zahraničních posil - Jacek Kolumbajew. A byl to právě zápas s tímto polským reprezentantem, který jsem ve 3 setech vyhrál a přispěl tak svou troškou do "našeho mlýna".

Ve druhém střetnutí jsme nastoupili proti domácím borcům z Chemičky Ústí nad Labem. Očekávali jsme, že porazit toto družstvo bude ještě těžší než první dnešní utkání. Za posledních 4 až 5 let Krumlov s tímto týmem ale vždy remizoval. Dnes byly ale vyšší karty na naší straně a dobu remíz jsme ukončili výhrou 5:3, která se zrodila po pěkných, vcelku napínavých zápasech a našich dobrých výkonech.

Něco k systému, jakým se hrají utkání v první lize:

- minimální počet hráčů a hráče pro sehrání jednoho utkání je 4 + 2 (tj. 4 muži a 2 ženy)

- v každém utkání se hraje celkem 8 zápasů - 3 dvouhry mužů, 1 dvouhra žen, 2 čtyřhry mužů, 1 čtyřhra žen a 1 smíšená čtyřhra (utkání tak může skončit třeba 6:2 nebo 5:3, ale i remízou 4:4

- každý hráč smí nastoupit maximálně ve dvou zápasech v průběhu jednoho utkání a vždy do jiné disciplíny (tedy mohu hrát dvouhru a čtyřhru, nebo dvouhru a mix, ale už ne 1. dvouhru a 2. dvouhru)

Naše družstvo v Ústí n/Lab. startovalo ve složení trenér Radek Votava, Štěpánka Vazačová, Lucie Černá, Sabina Milová, Jakub Sluka, Václav Domin, Jaromír Janáček a já.

VÝSLEDKY OBOU UTKÁNÍ

SKB Český Krumlov - Super Stars Most (6:2)

Chemička Ústí n/Lab. - SKB Český Krumlov (3:5)

Jsem moc rád, že jsme dokázali dvakrát zvítězit a vytvořili si tak dobrou pozici pro pokračování základní části ligy. Každý přispěl k vítězství svým důležitým dílem. Naším cílem je soutěž vyhrát a postoupit do baráže. Dnešní den je však teprve prvním z celkových pěti kroků, které musíme na cestě za vítězstvím v západní skupině 1. celostátní ligy zvládnout, a prvním ze šesti, pokud chceme postoupit až do Extraligy, což nebude vůbec ale vůbec lehké.

Co se mě samotného týče, těší mě třísetová výhra nad Kolumbajewem.

Držte nám, prosím, palce do další části sezóny. 2. kolo sehrajeme 30. listopadu v Plzni a již nyní bych Vás všechny rád pozval na závěrečné třetí kolo základní části, které uspořádáme 21. prosince od 10:00 doma v Českém Krumlově.

ČLÁNEK TAKÉ NA STRÁNKÁCH SKB ČK

Zdraví

Pavel Florián 

13. 10. 2013

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: