Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRLetošní sezóna v 1. německé bundeslize!

V sezóně 2009/2010 budu ligové soutěži družstev nastupovat za německý klub FC Langenfeld…

Po loňském angažmá v bavorském družstvu PTSV Rosenheim, se kterým jsme vybojovali stříbrné medaile v 2. německé bundeslize – skupině jih, letos teprve podruhé v životě nebudu hrát ligovou soutěž smíšených za svůj mateřský oddíl SKB Český Krumlov, ale nastupovat budu za německý prvoligový klub FC Langenfeld.
 
Langenfeld je město ležící nedaleko Düsseldorfu a žije zde přibližně 60 000 obyvatel. Badminton má ve městě velmi dobré jméno a patří ke sportům, které se tu hrají na nejvyšší úrovni. Badmintonová tradice se v Langenfeldu datuje již od roku 1954 (o 20 let déle než v ČK) a místní klub je pravidelným účastníkem semifinále play-off německé nejvyšší soutěže – tedy 1. bundesligy.
 
Členy družstva jsou opravdu dobří hráči. Jedničkou týmu je polský reprezentant a v současné době 5. nejlepší Evropan Przemyslaw Wacha. Skvělou dvojici společně s ním tvoří Björn Joppien, bývalá německá jednička a sedminásobný mistr Německa v singlu mužů. Ženskou oporou družstva je pak Ella Diehl, nejlepší ruská singlistka.
 
Možnosti být členem takového týmu si velice vážím a tato příležitost je pro mě také velkou motivací při návratu na kurty po zranění. Věřím, že v Langenfeldu nasbírám cenné zkušenosti, které mi pomůžou na individuálních turnajích. Výhodou je i to, že se k týmu budu moci připojit až když budu úplně fit.
 
Mužskými členy družstva jsou:
Przemyslaw Wacha (Polsko), Björn Joppien, Mike Joppien, Andreas Wölk, Philipp Wachenfeld, Thorsten Wölk (všichni Německo), Hong Zhang (Čína) a Pavel Florián
 
Ženy FC Langenfeld:
Ella Diehl (Rusko), Noora Virta (Finsko), Kathrin Wanhoff a Fabienne Deprez (obě Německo)
  
První kolo letošního ročníku bundesligy se již hrálo. Langenfeld v něm na domácí půdě zvítězil proti týmu BV Gifhorn 6-2 a v průběžné tabulce mu patří 4. místo. Další utkání se hraje 27.9., soupeřem týmu bude SG EBT Berlin, avšak já do soutěže ještě nezasáhnu.
 
O výsledcích týmu a svém účinkování v Langenfeldu Vás budu v průběhu sezóny informovat. Držte nám palce!!!
 
Všechny čtenáře zdraví,
 
Pavel Florián
 
STRÁNKY FC LANGENFELD
STRÁNKY SK BADMINTON ČESKÝ KRUMLOV
VÝSLEDKY 1. NĚMECKÉ BUNDESLIGY

20. 9. 2009

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: