Oficiální stránky Pavla Floriána, mistra ČR v badmintonu, reprezentanta ČRZakončení velmi povedené sezóny!!!

Posledním turnajem ve slovinské Lendavě pro mě skončila letošní sezóna. Zajímá Vás jaký byl její závěr, pak si jistě rádi přečtete následující řádky…

Poslední dva turnaje, kterých jsem se na jaře zúčastnil byly mezinárodní mistrovství Portugalska (Portuguese International Series) a mezinárodní mistrovství Slovinska (Slovenian International Series). Na obou dvou turnajích se mi velmi dařilo. V Portugalsku jsem na turnaji, který byl součástí mého více než dvoutýdenního tréninkového pobytu na západě Pyrenejského poloostrova, ve dvouhře prošel až do čtvrtfinále, když jsem vyhrál nad Španělem Carlosem Longem a Velšanem Rajem Popatem.

Postup mezi 8 nejlepších hráčů turnaje mi zajistil můj dosavadní nejvyšší bodový zisk do světového žebříčku v životě – 15510 bodů. Zároveň jsem díky tomu vyrovnal svou nejlepší žebříčkovou pozici ve dvouhře – 79. místo!
 
Na závěrečném turnaji ve slovinské Lendavě o 14 dní později se mi dařilo pro změnu ve čtyřhře mužů s Oscarem Bansalem z Indie. I tam jsme totiž vybojovali v konkurenci dvaceti zemí nejen z Evropy další vynikající 5. místo.
 
Celá sezóna byla od samého začátku dost náročná – spousta soutěží, cestování - a to stálo hodně energie nejen v tréninku, ale i mimo něj. Již v přípravě bylo jasné, že mě čeká trpělivá práce a boj o postup v žebříčku. Celé úsilí ale rozhodně stálo za to. Všechna tvrdá práce, kterou jsme s Radkem Votavou, mým trenérem, doma museli udělat, se rozhodně vyplatila. Domácí trénink a trpělivou práci na zlepšování jednotlivých herních prvků jsme velmi dobře spojili s tréninkovými pobyty v zahraničí. 
 
Díky tomu jsem se ze 109. příčky na začátku září posunul na 79. místo na konci května a během sezóny jsem tak dokázal nejenom udržet vybojované pozice z předchozí sezóny, ale navíc se posunout zase o pořádný kus výše. Tento postup je pro mě velkou výzvou do další přípravy, abych v příští sezóně mohl zaútočit na první šedesátku.
 
Nejlepšími okamžiky podzimní části sezóny byla dvě 9. místa na turnajích kategorie Grand Prix v Almere (Holandsko) a v Moskvě, díky kterým jsem si připsal opravdu slušnou dávku bodů do světového žebříčku. Za zmínku určitě stojí vítězství nad Kanaďanem Wojcikiewiczem hned na prvním turnaji sezóny v Belgii, navíc bezprostředně po dvoutýdenním tréninkovém výpadku způsobeném zánětem šlachy na pravé ruce. Kanaďan v té době figuroval na 62. místě světového žebříčku!
 
Velmi přínosnou, opravdu zajímavou a také trochu exotickou součástí „podzimu“ byl šestitýdenní tréninkový pobyt v Indii v Prakash Padukone Academy ve městě Bangalore. V tréninkovém centru, které založil bývalý nejlepší badmintonista světa Prakash Padukone, jsem měl možnost trénovat se skvělými hráči, z nichž někteří patří ke světové elitě.
 
Domácím vyvrcholením sezóny bylo na přelomu ledna a února mistrovství ČR, které se konalo v Liberci. Tam jsem znovu dokázal vybojovat bronzovou medaili ve dvouhře mužů a navíc ve smíšené čtyřhře s Martinou Benešovou přidat do sbírky již 5. titul Mistra ČR v párových disciplínách !!!
 
Největší odměnou za dlouhodobé úsilí o prosazení se na mezinárodním poli je zatím jarní postup do NEJLEPŠÍ SVĚTOVÉ OSMDESÁTKY !!!
 
PŘEHLED mých výsledků za rok 2008 a za rok 2009
 
Moc bych chtěl poděkovat svému trenérovi za vytrvalost a neustálou podporu během tréninků, turnajů, ale také mimo kurty. Vždy za mnou samozřejmě stojí má rodina. Velikánský a nezastupitelný podíl na mých výsledcích pak mají partneři, kteří mě finančně i materiálně i jinak podporují…
 
 
!!! DĚKUJI VÁM !!!
 
Váš,
 
Pavel Florián

 

18. 6. 2009

Vložit komentář

pavel.marek@pharm-olam.com30. 6. 2009
Gratuluju ke skvělé sezóně ! Tobě a také trenérovi. Jen tak dál.

Vložit komentář

Jméno, nick:
Kontrolní kód
Komentář, vzkaz

Hlavní partneři:
Partneři:Partneři:
Design stránek:

Zvláštní poděkování za podporu: